Sledujte nás na sociálních sítích

Bronzový úspěch na mistrovství světa

6. 6. 2022
Ve dnech 26.5.-5.6.2022 se v Abu Dhabi konalo IFMA Mistrovství světa seniorů v muaythai. Česká reprezentace se zde představila pod vedením hlavního reprezentačního trenéra seniorů Jiřího Apeltauera a reprezentačního trenéra Jiřího Mejstříka ve složení Jakub Klauda, Ondřej Malina, Manh Hung Nguyen, Tomáš Karel Barták, Viktorie Bulínová a Tereza Štechová.

Obhájce bronzu z posledního mistrovství světa v Bangkoku Jakub Klauda bohužel vypadává hned v prvním kole se soupeřem z Maroka, který nakonec dokráčel až do finále. Viktorii Bulínové přisoudil los v prvním kole zápasnici z USA, se kterou v druhém vzájemném zápasu opět prohrává a také končí v prvním kole. Na Ondřeje Malinu čekal v prvním kole reprezentant Ukrajiny. Zápas po prohraném prvním kole směřoval k jasnému vítězství pro Ondru, ale ke konci třetího kola dostává ukázkový loket z otočky a bohužel prohrává před limitem. Manh Hung Nguyen v prvním zápasu vyřazuje polského zápasníka a ve čtvrtfinále po těsném výsledku vypadává s kazašským reprezentantem, který se pak následně představil i ve finále váhové kategorie do 60 kg. Tomáš Karel Barták se představil poprvé mezi dospělými v kategorii U23. Po dvou vyhraných zápasech vypadává s vynikajícím Kanaďanem. Stejně jako Manh Hung Nguyena ho dělila jedna výhra od zisku medaile. Z cenného kovu se jako jediná radovala Tereza Štechová, která svůj první start na mistrovství světa proměnila v zisk bronzové medaile. Po vyřazení polské reprezentantky v prvním kole ji v pavouku čekala aktuální mistryně světa a Evropy z Turecka. Prohrává na body, ale na nováčka ukázala obrovský potenciál do budoucna.

Tímto chci poděkovat všem klubovým trenérům, kteří se na přípravách reprezentantů podílejí. Úspěchy a předvedené výkony jsou jejich práce a zásluha. Stejně tak, patří dík i České Muaythai Asociaci, bez které by se tento výjezd nemohl uskutečnit.

Reprezentační sezona ještě nekončí a Jakuba Klaudu a Viktorii Bulínovou už za měsíc čekají Světové hry v USA.

 

Jiří Apeltauer

hlavní reprezentační trenér seniorů

Plánovaná akce

Kalendář akcí

Prosinec 2022
PoÚtStČtSoNe
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Export ics

Sledujte nás na Facebooku