Sledujte nás na sociálních sítích

C.M.T.A. má nový magazín o thajském boxu.

24. 4. 2018
Tento měsíční magazín vznikl z více důvodů. Nejen kvůli zviditelnění Mistrovství Evropy v Muaythai, které se bude poprvé ve své historii konat v České republice, ale také díky dlouholeté práci C.M.T.A., která se snaží dostat Muaythai do povědomí sportovních fanoušků v ČR. A nebyla snad příhodnější možnost než vše rozjet právě v této době.

Snaha prezidenta asociace Petra Otticha k tomuto směřovala dlouho a také se čas od času turnaje pořádané v ČR objevovaly na obrazovkách různých sportovních kanálů, ale v současné době, kdy se Muaythai stalo olympijským sportem a Euro přivítá Praha, nebylo na co čekat. Došlo k dohodě s celoplošným sportovním kanálem TV Sport 5, který jako jeden z mála dokáže poskytnout potřebný prostor pro správné a časté směřování k divákům. Slovo dalo slovo a tak se začal tvořit nový magazín ze světa Muaythai.

Co je jeho obsahem?

Díky mnoholeté tradici tohoto sportu v ČR a úsilí, které Petr a jeho tým věnoval C.M.T.A., se situace začala měnit. Turnaje mají svůj řád, každá sezona má začátek a konec, který je vždy přesně organizován a proto nebyl problém, dohodnout si předběžně termíny turnajů, které má smysl v magazínu uvádět. Vždy se vybere to nejlepší a stává se aktualitou daného magazínu, dále přichází představení a pozvánka na nadcházející ME 2018 a jako poslední blok, kterým zatím magazín končí je tzv. "oldschool" zápas. Díky bohaté historii a úspěchům našich bojovníků v letech minulých, představujeme divákům dění od počátku devadesátých let. V budoucnu představíme jednu ze zajímavých osobností které se kolem dění v Muaythai zaobírají, počínaje reprezentanty, organizátory, osobnostmi z běžného života, které v Muaythai našli "to své". Dále plánujeme soutěže o zajímavé ceny a zprávy z celého světa, které fanouškům v ČR více vysvětlí, co se kde zrovna aktuálně událo.

Jeho smysl?

Magazín se snaží lidem představit Muaythai nejen jako sport, kde si dva bojovnící stoupnou proti sobě a dají si "na držku". Snažíme se lidem přiblížit co Muaythai vlastně je. Nejen sport, ale i filozofie a určitý lidský směr. Zkrátka pochopit, že sport, kde se rozdávají rány nemusí být násilný. Proto připravujeme další reportáže, kde budeme představovat historii, vysvětlovat pravidla a právě na známých lidech připomínat, že člověk nemusí být rváč a ten který chce cítit krev, ale naopak trénink, kdy se vydá ze všeho, ho dokáže posunout dále a to nejen ve sportovním zaměření.
Sportovní úspěchy jsou druhou stránkou. I na ty chceme upozorňovat. Je hezké žít v tak malé zemi jako je Česká republika. Malá je ale pouze rozlohou. Úspěšných sportovců v této zemi vyrostlo a jistě ještě vyroste nespočet a pohledem na výsledky našich reprezentantů je to viděno tou nejlepší možnou optikou. Nedávno zvolený olympijský sport je velmi úspěšnou součástí sportovního dění v ČR. Nespočet medailí a dalších úspěchů na světové úrovni je toho jasným důkazem a to nejen na profesionální úrovni, ale i na té amatérské, která je hlavním smyslem nového magazínu.

Proč vznikl?

Jak je výše zmiňováno, magazín vzniká proto, aby představil tento sport široké veřejnosti a zároveň zpropagoval blížící se ME v Muaythai 2018. Možná by stačilo napsat toto souvětí, ale "pouze" o tom to není. Z pozice člověka, který má magazín na starost a o světě Muaythai toho mnoho nevěděl, mohu napsat jen to, že díky setkávání se s lidmi, pro které je Muaythai jejich svět, se začínám lehce měnit. Díky jejich vystupování a klidu, který dokážou mimo provazy posílat i směrem k ostatním, se nejeden zamyslí. A o tom asi Muaythai je. Klid, rovnováha, úcta, bojovnost, fair play... Asi bych hledal spoustu dalších výrazů, ale teď vím jen to, že lidé pohybující se kolem tohoto sportu pod Českou Muaythai Asociací jsou profesionálové a srdcaři zároveň. A já se těším, kam mne tahle cesta ještě posune. A podle všeho tato magazínová cesta bude trvat několik let. A zatím je velmi zábavná a plná nadšení, které na všech možných turnajích, sezeních a poradách ze všech vyzařuje. Nejbližší zastávkou bude Mistrovství Evropy v Praze 2018, ale tou kam směřujeme jsou Olympijské hry.
Karel Špátzal

Plánovaná akce

Kalendář akcí

Srpen 2020
PoÚtStČtSoNe
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Export ics

Sledujte nás na Facebooku