Sledujte nás na sociálních sítích

Česká reprezentace se chystá na Mistrovství světa v Bangkoku

9. 7. 2019
Největší turnaj v roce se blíží a čeští zápasníci jsou v plné přípravě. Mistrovství světa v thajském boxu se uskuteční v termínu od 21. do 29. července v Bangkoku. Česká Muaythai Asociace vysílá do bojů o světový titul hned sedmičlennou výpravu.

Nominaci na vrchol sezóny získali Viktorie Bulínová (do 54 kg), Karolína Klusová (do 57 kg), Andreas Čehovský (do 75 kg), Jakub Klauda (do 91 kg) a Dominik Tabor (do 71 kg). Ti se představí v elitní kategorii. Eliška Pelechová (do 60 kg) a Štěpán Guba (do 71 kg) budou bojovat v kategorii B, tedy do 23 let.

Do Thajska vyráží český tým s předstihem, aby se stihl přizpůsobit místním podmínkám a aklimatizovat se na tréninkovém kempu na Pattayi. Karolína Klusová odcestovala do Bangkoku už v pondělí 8. července a zbytek týmu se k ní připojí později.

České sportovce na světovém šampionátu povedou reprezentační trenéři Jaroslav Hodina a Michal Novák. S přípravou jim bude přímo v Bangkoku pomáhat také trenér Martin Vaňka.

Turnaj odstartuje zahajovacím ceremoniálem v neděli 21. července a hned následující den sportovci zasáhnou do vyřazovacích bojů. O zlaté medaile se bude bojovat v neděli 29. července. Program v ringu odstartuje vždy v 20 hodin středoevropského času.

Na Mistrovství světa v Bangkoku se ale nebudou rozdávat pouze mistrovské tituly. Zápasníci z celého světa budou bojovat také o kvalifikační body pro účast na Světových hrách 2021 v USA.

„Muaythai Is Coming Home“. Takové heslo hlásí samotní organizátoři, kteří slibují nezapomenutelnou akci. Šampionátu se už nemůže dočkat i trojnásobný mistr Evropy Jakub Klauda, který se bude snažit navázat na stříbro z Mistrovství světa v roce 2017. „Thajsko je kolébka našeho sportu. Těším se nejen na kvalitní zápasy, ale také na to, až okusím tamní atmosféru,“ říká.

 

 

Pavel Šťastný

Press manager C.M.T.A.