Sledujte nás na sociálních sítích

Český reprezentant ONDŘEJ MARVAN - sportovec Lokomotivy Trutnov roku 2014

21. 4. 2015
Nejdřív kopal do míče, teď nejlepší sportovec Lokomotivy rozdává kopy v ringu : Sportovní minulost Ondřeje Marvana, nejlepšího sportovce Lokomotivy Trutnov za rok 2014, je taková, že do devatenácti let hrál fotbal. Pak s kopáním do míče přestal, protože veškerý volný čas začal věnovat jiným tréninkům. V tělocvičně, v posilovně, v ringu. Letos je to už šest let, co má Trutnov jednoho z top thajboxerů v republice.

Co mi thajbox dal? Hodně úrazů a bolesti,“ směje se trutnovský tvrďák, kterému se však zatím vážná zranění vyhýbají. „Roztržená noha, natržené svaly, zlomený nos. To je ještě dobrý,“ říká o polízanicích z ringu. Thajbox je ale sport, na který nedá dopustit. „Člověk při něm musí zapojit nejen svaly a mozek, ale především svoje srdce,“ zdůrazňuje.

Vítězství ve sportovní anketě získal člen oddílu Highlanders za loňský rok. Jaký pro něj byl? „Těžký, jako každý rok předtím. Hodně tréninků, ale dostavily se úspěchy,“ těší Ondru, že podstoupená dřina byla vidět. Vicemistr Evropy to už trošku zní, nemyslíte? I když nejvýraznější vzpomínkou trutnovského reprezentanta na šampionát v Krakowě zůstává právě prohraná bitva o titul s Litevcem Sigitasem Gaizauskasem.

V letošním roce by se chtěl účastník dvou evropských mistrovství posunout ještě o jeden level výš. „Můj cíl je nominovat se na mistrovství světa a udělat tam dobrý výsledek,“ přeje si čtyřiadvacetiletý bojovník. Je to velká výzva. Světový šampionát se totiž nebude konat nikde jinde než v Thajsku, navíc přímo v Bangkoku. „Jako u nás máme za předmět tělocvik, tak oni tam mají ve škole thajbox,“ vypráví o jiné kultuře.

97

Do letošní sezony vstoupil před pár dny na jednom ze svátků bojových sportů v České republice. V Plzni se konal Souboj Titánů a trutnovský thajboxer se představil v pyramidě Evropské Muay-Thai ligy. „Bohužel mi nepřál los, tak jsem musel bojovat dva zápasy za večer,“ líčí Ondra.

První, velmi vyrovnaný a tvrdý zápas proti Matěji Kozubovskému vyhrál 2:1 na body. „Ale rozkopal mi nohu a jednou jsem ho z otočky špatně trefil rukou, takže jsem měl špatný i loket,“ prozradil, že do druhého zápasu proti Martinu Milevovi o hodinu později nastoupil značně handicapovaný. „Soupeř o tom věděl a po tý noze mi šel,“ přiblížil thajboxer. Asi po dvaceti vteřinách dostal od Mileva přesnou ránu na zraněné místo a na světě byla nejrychlejší Ondrova porážka. „V tu chvíli jsem byl rád, že jsem rád,“ vzal ji fighter z Krkonoš s nadhledem.

Natržený stehenní sval teď musí vyléčit. „Pak se pomalu vrátím do tréninku a budu se snažit nabrat formu, která mi pomůže na mistrovství světa,“ uzavírá bojovník. Účast na šampionátu však bude také podmíněná tím, jestli se mu podaří získat dostatek financí na cestu. Asi pětačtyřicet tisíc.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
twitter: michalbogan
foto: Michal Bogáň, Vilém Fischl

Převzato : Trutnovinky.cz