Sledujte nás na sociálních sítích

Deset muaythai zápasníků se těší z amatérského titulu mistra republiky

18. 6. 2019
Praha - Mistrovství České republiky v muaythai 2018/2019 už zná své vítěze. V uplynulé sezóně si s předstihem zajistili triumf čtyři bojovníci a o dalších šesti držitelích titulu rozhodl v sobotu 15. června v hotelu Olšanka finálový večer. Rozhodujícím bitvám přihlížela také thajská velvyslankyně, její excelence paní Ureerat Charoentoh.

Prvenství ve své váhové a věkové kategorii si po celkem jedenácti kolech letošního ročníku svými výkony zajistili Anna Kotrčová (-67 kg), Dominik Bartoš (junior do 63,5 kg), Ondřej Malina (junior do 81 kg) a Vladyslav Taran (-81 kg). Ti si tak mohli své tituly převzít bez boje a v klidu si užívat slavnostního galavečeru jako diváci.

O vítězích v dalších kategoriích rozhodl poslední možný zápas. Po tříkolové bitvě v ringu zvedli nad hlavu mistrovské pásy Jana Zatloukalová (-57 kg), Igor Ivaniuk (-63,5 kg), Radoslav Vartík (-75 kg), Martin Koníček (-67 kg) a Dino Černý (-71 kg). Předčasně skončil zápas ve váhové kategorii do 91 kilogramů. Melvin Vachoušek totiž svého soupeře Petra Vrablice knockoutoval.

Slavnostní program kromě finálových bitev nabídl také souboj juniorů a profesionální zápas. V bitvě mladých talentů českého muaythai se radoval Matěj Šimůnek z Leonidas gym Dubí, když porazil Vojtěcha Takácse z Fight club Duchcov. V tvrdém boji podle profesionálních pravidel uspěl další zástupce z dubského oddílu Filip Gorol, který si poradil s Tomášem Martínkem z Good Luck Gym Hradec Králové.

Finálový galavečer Mistrovství České republiky 2018/2019 doprovázel moderátor Petr Vágner a slavnostní program zahájila českou a muaythai hymnou zpěvačka Michaela Gemrotová. Akci již tradičně zorganizovala Česká Muaythai Asociace za finanční podpory Magistrátu hlavního města Prahy.

 

 

Pavel Šťastný

Press manager C.M.T.A.