Sledujte nás na sociálních sítích

Evropská liga v muaythai nabídla profesionální zápasy, pyramidu ovládl Dominik Tabor

10. 7. 2019
V historických prostorách Výstaviště Holešovice v Praze létaly ostré lokty a kolena. V pátek 5. července se tam konala Evropská liga muaythai, která slibovala zajímavé zápasy ve čtyřčlenné pyramidě v kategorii do 75 kilogramů. V ní zvítězil, a tím si zajistil tréninkový pobyt v Thajsku a zápas s místním bojovníkem, devatenáctiletý Dominik Tabor.

Třinecký zápasník v semifinálové bitvě vyzval Ondřeje Malinu, který se do zápasu podle profesionálních pravidel postavil teprve poprvé. V něm vydržel všechna tři kola, ale 3:0 na body zvítězil Tabor. Stejným rozdílem se do finále probojoval Andreas Čehovský. Ten si poradil se znojemským Vladimírem Lengálem.

Po vyrovnaném závěrečném zápase vládlo nejen v ringu obrovské napětí. Do poslední chvíle totiž nikdo nevěděl, kdo je vítěz. Nakonec jediný bod poslal na dvoutýdenní pobyt do Thajska Dominika Tabora.

Kromě vyřazovacích zápasů pyramidy viděli diváci i čtyři superfighty. V mládežnickém souboji změřil Martin Petráš síly se slovenským protivníkem Jánem Valovčíkem, kterého knockoutoval hned v prvním kole. I Pavel Hvězda ukončil svůj zápas předčasně, protože německý Ismet Minaz pro tržnou ránu nemohl v bitvě pokračovat.

Další tři duely utnul až závěrečný gong třetího kola. Souboj náhradníků, kteří byli v případě zranění některého z bojovníků připravení naskočit do pyramidy, zvítězil Jan Čihák nad Sergejem Vyhnánkem. Matěj Trčka uspěl nad Luďkem Gregušem a Jiří Páv podlehl Filipu Gorolovi. Všichni tři zápasníci předčili své soupeře bez ztráty kola.

Slavnostním odpolednem provedla diváky moderátorka Bára Dvorská.

Akci finančně podpořil Magistrát hlavního města Prahy.

 

Pavel Šťastný

Press manager C.M.T.A.

Plánovaná akce

Kalendář akcí

Červenec 2021
PoÚtStČtSoNe
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Export ics

Sledujte nás na Facebooku