Sledujte nás na sociálních sítích

Junioři v akci. Cardová a Barták uspěli na galavečeru v Německu

29. 10. 2020
Juniorští reprezentanti Emma Cardová a Tomáš Barták se představili v sobotu 24. října na galavečeru Face2Face v německém Launingenu. Akce nabídla patnáct duelů, oba čeští zástupci naskočili do jednoho z nich a byli úspěšní.

Cardová i Barták porazili německé soupeře po třech kolech shodně 3:0 na body. „Konkurence nebyla špatná, ale naši reprezentanti mají víc zkušeností, které v soubojích rozhodly,“ uvedl reprezentační trenér juniorů Ladislav Horejš.

Čeští zápasníci vyrazili do boje i přesto, že od 12. října platí v České republice zákaz tréninku ve vnitřních prostorech. „Bylo to pro ně těžké. Připravovali se jen venku nebo doma, a to bylo na jejich výkonech znát. Ve třetím kole jsem viděl, že už nemají tolik šťávy, kolik by potřebovali,“ řekl Horejš.

Juniorská reprezentantka bojovala naposledy mezi šestnácti provazy ve druhém kole mistrovství České republiky 10. října, Barták zase na přelomu února a března na mezinárodním turnaji Zlatý mongkon v Rokycanech. „Určitě je pro oba příjemné, že se znovu objevili v ringu,“ poznamenal Horejš.

Česká výprava podstoupila před odjezdem do Německa testování na koronavirus, jejich výsledky byly negativní. „Na testech jsme byli ve středu ráno a výsledky jsme se dozvěděli ve čtvrtek v noci. Hned jsme si zařídili hotel, pojištění a druhý den vyrazili na cestu. Bylo to trochu hektické,“ pravil Horejš.

 

 

Pavel Šťastný

Press manager C.M.T.A.