Sledujte nás na sociálních sítích

Klusová padla s mistryní světa, Bulínovou čeká boj o finále

7. 11. 2019
Los mistrovství Evropy v Minsku přisoudil Karolíně Klusové hned do úvodního boje nelehkou soupeřku. Česká reprezentantka se ve čtvrtfinále střetla s letošní mistryní světa a vítězkou Univerziády Marii Klimovou, které po vyrovnaném zápase podlehla. Viktorie Bulínová vstoupí do turnaje v pátek 8. listopadu, kdy bude v bitvě o finále čelit Španělce Maite Botella Juan.

Dříve než vůbec nastoupila Karolína Klusová k zápasu proti ruské Marii Klimové, čelila nečekané nástraze. „Karolína měla jít bojovat až ve čtvrtek, ale v 21:37 přišla zpráva, že jde do ringu hned následující den. Deset minut před tím se zrovna najedla a napila,“ vysvětluje reprezentační trenér Martin Vaňka.

Pro třineckou zápasnici tak nastal těžký úkol, a to shodit na váze přes tři kilogramy. Během noci navštívila tři sauny a ráno v 8 hodin navážila 56,8 kilogramů. „Byl to hukot, ale Karolína je bojovnice a svou první výzvu v Minsku zvládla,“ říká Vaňka.

Mezi šestnácti provazy se česká reprezentantka ve váhové kategorii do 57 kilogramů po pár hodinách spánku střetla už ve čtvrtfinále s jednou z favoritek turnaje Marii Klimovou. Po třech vyrovnaných kolech se musela Klusová před ruskou soupeřkou sklonit a přijmout porážku 27:30 na body. „Cítím obrovské zklamání, protože jsem se cítila v zápase opravdu dobře. Musím to ještě vstřebat, protože je to pro mě nové vypadnout hned v prvním zápase a teď nic,“ hodnotí.

Znojemská bojovnice Viktorie Bulínová v kategorii do 54 kilogramů vyzve v semifinále španělskou soupeřku Maite Botella Juan. Šestadvacetiletá zápasnice podle statistik IFMA má na svém kontě pouze jediný souboj na turnajích světové organizace amatérského muaythai.

Kromě zisku zlaté medaile má česká reprezentantka další motivaci dojít až do finále. Soupeřkou v závěrečné bitvě turnaje by jí mohla být vítězka Světových her z roku 2017 a několikanásobná mistryně světa i Evropy Takovými úspěchy se může pochlubit Švédka Sofia Olofsson. „Zápasit s ní by byl malý sen,“ svěřila se Bulínová ještě před odletem na evropský šampionát.

Semifinálový souboj české bojovnice se španělskou zápasnicí odstartuje kolem páteční 13. hodiny. Přesnější informace sledujte během dne na Facebooku C.M.T.A. Přímý přenos můžete sledovat na ifmalive.com nebo v živém vysílání na Facebooku IFMA.

 

Pavel Šťastný

Press manager C.M.T.A.