Sledujte nás na sociálních sítích

Kolena a skoky. Děti soutěžily na Kids Muaythai Challenge, dospělí pak trénovali

18. 11. 2021
Na desátém pokračování Kids Muaythai Challenge se rozdalo dvaačtyřicet medailí. V sobotu 13. listopadu dorazilo na dovednostní soutěž dvaatřicet dětí, což je i kvůli onemocněním dosud jedna z nejmenších účastí. Přesto do pražské haly TJ Spoje dorazili zástupci z osmi oddílů z různých koutů republiky.

Před téměř měsícem na poslední sportovní akci závodily děti ve čtyřech disciplínách, tentokrát změřily síly ve dvou cvičeních – kolena a tzv. Alligator jump. Nejúspěšnějším oddílem sobotního odpoledne se stal ThaiBox Devils z Třebíče, jehož svěřenci získali sedm zlatých, dvě stříbrné a tři bronzové medaile. 

Kromě soutěžení v připravených disciplínách děti trénovaly klinčování pod vedením Pyotra Nakonechného. Zkušený zápasník je mistrem Evropy IFMA a trojnásobným bronzovým medailistou ze světového šampionátu IFMA. 

Česká Muaythai Asociace děkuje Pyotru Nakonechnému za vedení tréninku a sportovnímu řediteli Michalu Novákovi za zorganizování desátého pokračování Kids Muaythai Challenge. 

Na rozdíl od soutěže dětí si veřejný celorepublikový sparing udržel vysokou návštěvnost. V sobotu odpoledne se pod vedením reprezentačních koučů Jiřího Mejstříka a Jiřího Apeltauera trénovalo dvaašedesát bojovníků. 

Další akce Kids Muaythai Challenge a Veřejný celorepublikový sparing je v plánu na 8. ledna 2022 v hale TJ Spoje v Praze.