Sledujte nás na sociálních sítích

Matěj Peňáz se stal vítězem Akademického mistrovství světa

6. 8. 2018
Česká muaythai reprezentace se pyšní dalším obrovským úspěchem v krátké době. Po úspěšném domácím evropském šampionátu přivezl Matěj Peňáz zlatou medaili z Akademického mistrovství světa v Thajsku.

V termínu od 23. do 29. července se ve městě Pattaya uskutečnilo první akademické mistrovství světa. Česká reprezentace vyslala do bojů dva sportovce, a to Matěje Peňáze a Jana Rudolfa za doprovodu trenérů Jirky Apeltauera a Martina Karaivanova.

V prvním utkání zdolal Peňáz francouzského soupeře Arroufa Anisse. O jeho vítězství rozhodlo až závěrečné bodování. Další zápas byl zároveň finálovým soubojem. Proti českému reprezentantovi se postavil turecký soupeř Serdar Yigit Eroglu, který vloni podlehl Jakubu Klaudovi ve finále Mistrovství Evropy v Paříži.

A i tentokrát Turek narazil na českou zeď. Matěj Peňáz ve vyrovnaném utkání vybojoval zlato o jeden bod. Medaili místo něj převzal trenér Jirka Apeltauer, protože Peňáz si ze souboje odnesl krvavý šrám. „Matěj si odskočil do nemocnice nechat si opravit obličej, ale všechno je v pořádku, je to jen vada na kráse,“ informoval na svém facebooku prezident České Muaythai Asociace Petr Ottich.

Další člen české výpravy Jan Rudolf podlehl hned v prvním utkání ruskému Alexandru Skvortsovovi.

 

Pavel Šťastný

press manager C.M.T.A.

Plánovaná akce

Kalendář akcí

Sledujte nás na Facebooku