Sledujte nás na sociálních sítích

Maximus cup přivítal rekordní počet cizinců, Češi získali patnáct vítězství

6. 2. 2019
Mezinárodní muaythai turnaj Maximus cup pořádaný C.M.T.A. a mezinárodní organizací IFMA se těší stále většímu zájmu. Již pátý ročník 26. a 27. ledna přilákal do haly TJ Spoje v Praze rekordní počet zahraničních thajských zápasníků. V sobotu se bojovníci porvali ve vyřazovacích fázích o postup do finále a druhý den nabídl zápasy o zlaté poháry.

Trojnásobný mistr světa IFMA a Evropy, zkušenosti z více jak sto zápasů, tituly na mezinárodní scéně. I takovým úspěšným sportovcům čelili čeští bojovníci, kteří se v nabité konkurenci těšili z patnácti vyhraných finálových utkání. „Výsledky našich nadějí považujeme za úspěch. Sice si soutěžící z ostatních zemí odvezli více medailí, ale s ohledem na počet našich a zahraničních účastníků jsme se rozhodně v takové konkurenci neztratili,“ zhodnotil prezident C.M.T.A. Petr Ottich.

V obsazení turnaje měli oproti předchozím ročníkům převahu zahraniční účastníci. V ringu se představili sportovci z Maďarska, Německa, Polska, Slovenska, Slovinska a Izraele. Právě izraelský tým byl největší výpravou turnaje s počtem 25 bojovníků. „Díky atraktivitě minulých ročníků se zvýšil zájem ze zahraničí, a tak letos vůbec poprvé bylo českých účastníků méně. Jsme za to rádi, protože třeba izraelští zástupci byli tak spokojení, že nám hned přislíbili účast i v příštím roce,“ vysvětlil Ottich.

Nejvíce přihlášených bojovníků z domácích oddílů měl Leónidás Gym Muay Thai Dubí. „Bohužel před začátkem turnaje nám tři děti onemocněly a pro jednoho se nenašli v jeho váhové a věkové kategorii žádní soupeři. Do boje tedy nastoupilo patnáct dětí a jeden dospělý,“ vysvětlil trenér dubského klubu Ladislav Horejš.

Celkem se do turnaje přihlásilo 124 zápasníků, které organizátoři podle pravidel rozdělili do několika váhových a věkových kategorií. V dospělých kategoriích se utkalo 32 sportovců a 92 účastníků se zařadilo do mládežnických kategorií. V hale připravené dva ringy nabídly divákům nepřerušovanou podívanou.

Akci finančně podpořil Magistrát hlavního města Praha.

 

Pavel Šťastný

Press manager C.M.T.A.

Plánovaná akce

Kalendář akcí

Červen 2020
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Export ics

Sledujte nás na Facebooku