Sledujte nás na sociálních sítích

Na první letošní Kids Muaythai Challenge si zápasníci vyzkoušeli nová cvičení

11. 1. 2022
Po krátké pauze a poprvé v novém roce vyrazili opět do akce. Mladí zápasníci v sobotu 8. ledna zaplavili pražskou halu TJ Spoje, aby se zúčastnili už jedenáctého pokračování oblíbené soutěže Kids Muaythai Challenge. Pod vedením zkušených trenérů bojovalo o medaile 80 dětí.

Stejně jako při minulé výzvě i tentokrát se závodníci předvedli ve dvou dovednostních disciplínách, jenže organizátoři si pro ně připravili zcela nová cvičení, a to T-rotace a Stop kick Push kick. V nich si děti ověřily nejen technické dovednosti, ale také sílu a vytrvalost.

Nejvíc cenných kovů ukořistili zástupci oddílů Thaibox Devils Třebíč a Leonidas Gym, kteří se radovali shodně z deseti medailí. Třebíčské naděje získaly čtyři zlata, dvě stříbra a čtyři bronzy, zápasníci severočeského oddílu pak brali tři zlata, čtyři stříbra a tři bronzy. Dohromady se na akci pořádané Českou Muaythai Asociací rozdalo osmačtyřicet cenných kovů.

Pro nejmladší účastníky byla uspořádána soutěž v malovaní maskota lva. Ze všech kreseb byly vybrány tři nejlepší, které byly oceněny medailemi: David Horký, Natálie Horká (oba Thaibox Devils Třebíč) a Vojta Terela (Tik Tak Rokycany).

Na Kids Muaythai Challenge poté navázaly tréninky a sparingy, při nichž na mladé talenty dohlíželi certifikovaní koučové C.M.T.A. jako Viktor Petrlík, Petr Macháček nebo hlavní reprezentační trenér juniorů Ladislav Horejš.

Česká Muaythai Asociace děkuje všem zúčastněným oddílům, trenérům i asistentům, bez kterých by se jedenácté pokračování oblíbené soutěže pro děti nemohlo uskutečnit.

 

Pavel Šťastný

Press manager C.M.T.A.