Sledujte nás na sociálních sítích

Odstartoval nový ročník mistrovství republiky v muaythai

17. 9. 2019
Po letní pauze se opět rozjíždí kolotoč zápasů o tituly Amatérského mistra České republiky v muaythai. První body se rozdávaly v sobotu 14. září v hale TJ Spoje v Praze.

Do úvodních bojů mezi šesti provazy naskočilo celkem 42 sportovců z 23 oddílů ze všech koutů republiky. Program sobotního odpoledne nabídl divákům 22 zápasů. Do nové sezóny vstoupil také úřadující juniorský mistr v kategorii do 81 kilogramů Ondřej Malina z Aplik Muaythai, který letos bojuje už v dospělé kategorii.

Letošní ročník tradiční soutěže s sebou přináší i drobné změny. Bojovníci nastoupí během sezóny 2019/2020 k celkem 10 kolům. Dva nejlepší sportovce ve své váhové a věkové kategorie bude čekat následné finále, ve kterém už jde o všechno.

Novinkou pro aktuální ročník je však fakt, že v samotném finále budou bojovat pouze dospělé kategorie a junioři ve věku 16 až 17 let. Pro bojovníky ve věku 15 let a mladší chystá C.M.T.A. novou juniorskou soutěž, která se uskuteční poprvé v roce 2020. „Tato soutěž bude pojata jako Mistrovství republiky juniorů do 15 let včetně. Systém bude nastavený formou soutěžního pavouka,“ říká prezident C.M.T.A. Petr Ottich.

Přesné znění koncepce asociace včas oznámí jednotlivým členským klubům prostřednictvím e-mailu. Podmínky soutěže budou také zveřejněny na webu svazu.

 

 

Pavel Šťastný

Press manager C.M.T.A.