Sledujte nás na sociálních sítích

Půst skončil. Kids Muaythai Challenge rozhýbala sedmdesát dětí

19. 10. 2021
Po jedenadvaceti měsících opět zaplavili pražskou halu TJ Spoje mladí zápasníci, aby poměřili síly v soutěži Kids Muaythai Challenge. Deváté pokračování oblíbené akce pro děti se konalo v sobotu 16. října za finanční podpory Magistrátu hlavního města Prahy.

Sedmdesát nadějných bojovníků ve věku do patnácti let soutěžilo ve třech disciplínách, v nichž si vyzkoušeli svoji výdrž, ale také speciální kopy muaythai. Jednotlivé části se pravidelně mění, a proto děti do poslední chvíle nevěděly, co je čeká.

Tentokrát se svěřenci patnácti klubů z různých koutů republiky potýkali s roundicky, up downy a angličáky. Tři nejlepší účastníci v každé věkové a váhové kategorii obdrželi za své výkony v každé disciplíně medaili.

Nejvíc jich ze všech oddílů získal Leonidas Gym, který si jich z Prahy odvezl hned patnáct. Za ním se třinácti cennými kovy se nacházeli zápasníci z Gladiators Gymu České Budějovice a o jednu medaili míň vybojovaly děti z ThaiBox Devils Třebíč, jež ale zároveň zaznamenaly největší počet zlatých – šest.

„Hlavním cílem projektu je podpořit zdravého soutěžního ducha a formou hry naučit děti a mládež vyhrávat s pokorou a prohrávat se ctí,“ uvedl sportovní ředitel České Muaythai Asociace Michal Novák.

Jemu, ale také maskotovi - lvíčeti, kterého se zhostil Daniel Šmrha (Leonidas gym) a všem, kteří se na organizaci a průběhu akce podíleli, C.M.T.A. děkuje.

 

Pavel Šťastný

Press manager C.M.T.A.