Sledujte nás na sociálních sítích

Rokycany hostily mezinárodní turnaj i boje o titul mistra České republiky v Muaythai

19. 3. 2019
V rokycanské basketbalové hale SKB vládlo bojové umění Muaythai celý víkend. V sobotu se uskutečnilo již osmé z celkem jedenácti kol v rámci Mistrovství republiky amatérů. Nedělní program nabídl zápasy mezinárodního turnaje Zlatý Mongkon. Změřit síly s českými bojovníky přijeli i zahraniční sportovci.

Mistrovství České republiky v Muaythai nabídlo v jednom ringu celkem deset zápasů. O body do celkové tabulky bojovalo v sedmi různých kategoriích devatenáct sportovců. Po závěrečném jedenáctém kole postoupí z každé kategorie pouze dva nejlepší do finále, kde se utkají o amatérský titul mistra České republiky v Muaythai.

O Zlatý Mongkon města Rokycany soutěžilo v neděli celkem 23 sportovců. V ringu se představili také dva zahraniční účastníci, a to z Německa a Maďarska. „S účastí jsme spokojení i přes to, že zahraničních sportovců přijelo podstatně méně než v loňském roce. Bohužel o víkendu bylo hodně turnajů i jinde v Evropě,“ řekl organizátor a trenér rokycanského klubu Jaroslav Hodina.

Čeští bojovníci uhájili v domácím prostředí deset prvních míst. Jednu zlatou medaili v juniorské věkové kategorii (12-13 let) a váhové kategorii do 40 kg si odvezl Zsombor Németh z Maďarska.

Ocenění za nejúspěšnější tým mezinárodního turnaje v počtu získaných zlatých medailí obdržel klub Leónidas Gym Muay Thai Dubí. Druhé místo získali zástupci Hanuman Gym Praha a bronzovou pozici obsadili domácí sportovci MT TIK-TAK Rokycany.

Obě tyto akce v Rokycanech poctil svou návštěvou Anatoliy Kemen, kvalifikovaný IFMA rozhodčí z Běloruska. Turnaje uspořádal domovský klub MT TIK-TAK Rokycany ve spolupráci s Českou Muaythai Asociací. Celé dva dny již tradičně moderovala Bára Dvorská. Akci finančně podpořilo město Rokycany. Všem zmíněným patří poděkování za dobrou spolupráci. Deváté kolo MČR v Muaythai této sezóny se uskuteční 13. dubna 2019 v Líbeznici.

 

Pavel Šťastný

Press manager C.M.T.A.

Plánovaná akce

Kalendář akcí

Červen 2020
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Export ics

Sledujte nás na Facebooku