Sledujte nás na sociálních sítích

Šest zápasníků a šest medailí. Mladé naděje zabodovaly na mezinárodním turnaji v Bělorusku

8. 10. 2018
Šestičlenný tým juniorů vyslala Česká Muaythai Asociace na mezinárodní turnaj Muaythai Cup ''STAYKI OPEN'' do běloruského Minsku, který se uskutečnil v termínu od 1. do 4. října 2018. Každý český účastník vybojoval v ringu cenný kov. Tobiáš Barták dokonce získal ocenění pro nejlepšího mužského zápasníka turnaje.

Do Minsku vyrazil juniorský tým pod vedením trenérů Jaroslava Hodiny a Jiřího Mejstříka. Nominaci do českého výběru získali Tobiáš Barták (-50kg), Lukáš Černý (-48kg), Lukáš Klaška (-57kg), Matěj Šimůnek (-32kg), Nicol Černá (-44kg) a Veronika Jílková (-40kg).

Čeští zápasníci zabojovali a dosáhli skvělých výsledků. Své váhové kategorie bez jediné prohry ovládli Tobiáš Barták a Viktorie Jílková. Třináctiletý Barták byl za své výkony vedle zlaté medaile oceněn také pohárem pro nejlepšího mužského účastníka v turnaji.

Dostali se až do finále, tam ale neuspěli. Cenný kov v hodnotě stříbra patří Nicol Černé, Lukáši Černému a Matěji Šimůnkovi. Bronzovou medaili k početné české sbírce přidal Lukáš Klaška.

Šest medailí zajistilo českému výběru úspěch i v celkovém hodnocení výprav. Juniorské naděje obsadily v nabité mezinárodní konkurenci bronzovou příčku.

 

Pavel Šťastný

press manager C.M.T.A.

Plánovaná akce

Kalendář akcí

Sledujte nás na Facebooku