Sledujte nás na sociálních sítích

Stále větší zájem. Soutěž Kids Muaythai Challenge přilákala rekordní počet dětí

15. 10. 2019
Mladí sportovci doslova zaplavili halu TJ Spoje. Na veřejný trénink a v pořadí již 6. soutěž Kids Muaythai Challenge dorazilo v sobotu 12. října přesně 133 dětí z více než 16 oddílů z celé republiky. Sportovní akci poctila svou návštěvou také zástupkyně thajské ambasády paní Nattanipa Burusapat.

Bojovníci a bojovnice se v rámci soutěží utkali o medaile, ale hlavně si vylepšili základní techniky thajského boxu. „Jde nám o to, nejen spojit děti ze všech oddílů, ale podpořit v závodnicích zdravou soutěživost a chuť vítězit,“ říká sportovní ředitel C.M.T.A. Michal Novák.

Kids Muaythai Challenge se skládá ze čtyř disciplín. Svou vytrvalost prokázali mladí zápasníci v kopání roundkicků na lapy po dobu půl minuty. Jejich umění v klinčování, v jedné z nejdůležitějších technik muaythai, posuzovali přímo oficiální rozhodčí C.M.T.A. Rychlost musely děti prokázat v člunkovém běhu a v poslední disciplíně předvedly tradiční tanec Wai Kru.

Nejúspěšnějším týmem sobotního dopoledne se stali zástupci dubského Léonidas Gymu. Jeho mladí sportovci vystoupali na stupně vítězů šestadvacetkrát. Deset a více medailí si odvezly děti z Teplic, Třebíče, Rokycan a Nového Města na Moravě/Žďáru nad Sázavou.

V jednotlivých disciplínách se předvedlo také sedm účastníků nedávného Mistrovství světa muaythai v Turecku včetně medailistů Nicol Černé, Tobiáše Bartáka a zlatého Pavla Vostatka.

„I když máme za sebou už šestou Kids Muaythai Challenge, soutěž se neustále vyvíjí a na příští setkání připravujeme nový systém soutěží a tréninku,“ prozrazuje Novák.

C.M.T.A. děkuje sportovnímu řediteli Michalu Novákovi a všem přítomným trenérům a asistentům, kteří přispěli k organizaci a hladkému průběhu Kids Muaythai Challenge.

 

Pavel Šťastný

Press manager C.M.T.A.