Sledujte nás na sociálních sítích

Světové hvězdy míří do Třince. Thajboxerka Klusová chystá přípravný kemp na ME

8. 10. 2019
Třinec - Po bronzovém úspěchu na světovém šampionátu v Bangkoku se thajboxerka Karolína Klusová chystá na mistrovství Evropy v Bělorusku. A příprava to bude velkolepá. Společně s jejím trenérem Martinem Vaňkou pořádá v termínu od 10. do 27. října LAGERTHA kemp, kterého se zúčastní světové hvězdy ženské muaythai scény.

„Za tři roky, co dělám muaythai, jsem se obrovsky posunula. Pokud se ale chci neustále zlepšovat, musím trénovat s těmi nejlepšími na světě a trenérovi Vaňkovi se povedlo něco neuvěřitelného,“ popisuje třinecká thajboxerka.

Klusová stráví v třineckém ringu osmnáct dní s nejlepší zápasnicí současnosti a obrovskou osobností Nili Block z Izraele, která se pyšní tituly mistryně Evropy i světa. Z Francie na kemp zavítá zápasnice největší světové organizace GLORY Emma Gongora a čtveřici uzavře mistryně světa v kickboxu a zápasnice MMA Polka Basia Nalepka.

„Co víc si můžu přát než trénink s několikanásobnou mistryní světa? Nili Block je doposud nejlepší thajboxerka na světě. Dřív jsem se na ni dívala s velkým obdivem a úctou. Tajně jsem doufala, že si jednoho dne spolu zatrénujeme a teď přijede do Třince, abychom se spolu připravovaly na mistrovství Evropy. Sen? Ne! Je to výsledek každodenní dřiny pod vedením mého trenéra. My tím žijeme,“ říká Klusová.

Thajboxerky budou polykat tréninkové dávky v Como-3 gymu, který je druhým domovem Klusové. Pod dohledem trenéra Vaňky budou pilovat taktiku boje muaythai, vylepšovat klinčové techniky a hlavně budou mít možnost změřit síly mezi sebou.

LAGERTHA kemp je také součástí prozatím tajného projektu. „Během tréninků budeme točit videa a chystat propagační materiály na nový světový projekt LF – Ladies Fight. Podrobnosti odhalíme brzy,“ prozrazuje Vaňka.

Mistrovství Evropy v muaythai odstartuje 4. listopadu v Minsku. Třinecká bojovnice tam bude obhajovat stříbrnou pozici z loňského evropského šampionátu v Praze. Letos ale rozhodně míří ještě výš. „Mé ambice jsou jako vždy největší,“ vzkazuje Klusová.

 

Pavel Šťastný

Press manager C.M.T.A.