Sledujte nás na sociálních sítích

Trénoval a zápasil v Thajsku. „Neuvěřitelná zkušenost,“ říká thajboxer Malina

9. 12. 2019
Dvoutýdenní dřina a vítězství proti thajskému zápasníkovi. Český zástupce Ondřej Malina se zúčastnil v termínu od 15. do 30. listopadu tréninkového pobytu v Thajsku v oddíle Punch It. Tuhle jedinečnou příležitost mu zajistil projekt Fight Your Way To Thailand.

„Trvalo mi pár dní, než jsem si zvykl na místní podnebí a hlavně intenzitu tréninků. Druhý týden už jsem snad jen trénoval a spal. Bylo to opravdu náročné,“ popisuje Malina. Český bojovník společně s dalšími evropskými zástupci trénoval v thajském gymu dvakrát denně po dobu dvou týdnů. Během jedné tréninkové jednotky podstoupili zápasníci běh, rozcvičku, sparingy, lapy, klinče a posilování.

V poslední den náročného soustředění čelil obrovské výzvě. Do ringu se postavil proti thajskému protivníkovi na populárním stadionu Phetchbuncha. „Samozřejmě jsem se chtěl ukázat, ale do zápasu jsem šel s úplně čistou hlavou. Až jsem se sám divil, jak jsem v klidu. Nechtěl jsem to napálit, proto jsem začal opatrně, četl jsem soupeře a postupně zvyšoval tempo,“ říká svěřenec pražského oddílu Aplik Muaythai Gym.

Tempo Ondřej Malina viditelně zvýšil už ve druhém kole, kdy zápas s Thajcem ukončil a získal si obrovský aplaus celé haly. „Trefil jsem ho na spodek ze zadní. Viděl jsem, že mu to nechutnalo, tak jsem si řekl, že tam by mohla vést cesta a povedlo se,“ hodnotí Malina.

Soutěž Fight your way to Thailand postavili promotéři na čtyřech evropských turnajích, které se konaly v Česku, Německu, Švýcarsku a Polsku. V každé zemi se bojovalo v jiné váhové kategorii. „Motivací této akce bylo dostat naše talentované sportovce do Thajska a zajistit jim tam tréninkový pobyt a následný zápas pro porovnání jejich výkonnosti se samotnými Thajci,“ vysvětluje prezident České Muaythai Asociace Ottich.

Proč právě do Thajska? Muaythai tam má tisíciletou tradici a je jednoznačně sportem číslo jedna. Jedná se o plnokontaktní a jednu z nejtvrdších disciplín bojového umění, ve kterém sportovci bojují také lokty a koleny. V tvrdých soubojích často dojde ke krvavým zraněním, ale zápasníky po celém světě spojuje respekt, vůle, odhodlání a odvážné srdce.

 

 

Pavel Šťastný

Press manager C.M.T.A.