Sledujte nás na sociálních sítích

Úspěšný den! Tři čeští thajboxeři budou bojovat o finále

26. 7. 2019
Čtvrtý den Mistrovství světa v Bangkoku poslal do ringu hned čtyři české reprezentanty v thajském boxu. Viktorie Bulínová, Karolína Klusová a Jakub Klauda své soupeře převálcovali a zajistili si z největšího turnaje v roce cenný kov. O finále se poperou v sobotu 27. července.

Karolína Klusová (57 kg) má za sebou na světovém šampionátu už dva zápasy. V tom prvním udolala španělskou Viktoriyi Boyanovou Tsvetkovovou na body 30:27. Ve čtvrtfinále se její soupeřka Jennet Aynazarovová nedočkala ani závěrečného gongu. Ve druhém kole po smršti úderů Klusové rozhodčí souboj ukončila.

Viktorie Bulínová (54 kg) a Jakub Klauda (91 kg) naskočili do turnaje až ve čtvrtfinále. Česká bojovnice udolala Ching Yee Tsang z Hongkongu 30:27 na body a svou premiéru na mistrovství světa oslavila čistou výhrou.

Trojnásobný mistr Evropy Jakub Klauda do ringu doslova vlétl a hned od začátku běloruskému soupeři Fiodaru Koltunému ukazoval to nejlepší ze svého umění. Dál v boji o titul mistra světa ho posunula hladká výhra na body 30:26.

Obě české reprezentantky vyzvou Rusky. Klusová narazí na Marii Klimovou a na Bulínovou čeká v semifinále Almira Tinchurinová. Mašině jménem Jakub Klauda stojí v cestě do finále Madushanka ze Srí Lanky. Všechny zápasy můžete sledovat v sobotu v živém vysílání na facebookovém účtu IFMA.

Hned v prvním kole z turnaje vypadli čtyři čeští sportovci. O jediný bod podlehl jordánskému Alsradeihovi olomoucký Štěpán Guba (71 kg). Andreas Čehovský (75 kg) se pral v ringu až do samotného závěru, ale nad Ukrajincem Volodymyrem Baryshevem nezískal ani kolo. Předčasně skončil zápas pro Dominika Tabora (71 kg) a Elišku Pelechovou (60 kg).

Výsledky českého týmu najdete na: http://www.ifmalive.com/season_delegations/1074/schedule?show=upcoming

 

 

Pavel Šťastný

Press manager C.M.T.A.

Plánovaná akce

Kalendář akcí

Sledujte nás na Facebooku